Un nou drum expres va fi dat în folosință! Vestea momentului pentru șoferi!

un-nou-drum-expres-va-fi-dat-in-folosinta!-vestea-momentului-pentru-soferi!

Un nou drum expres va fi dat în folosință! Vestea momentului pentru șoferi!

Un nou drum de mare viteză va fi deschis traficului în perioada următoare, după ce stadiul lucrărilor a ajuns la 90%, a anunțat în această dimineață Sorin Grindeanu, ministrul Transporturilor. Este vorba despre Drumul Expres Brăila – Galați, unde în această perioadă, constructorul lucrează la tablierul metalic al podului hobanat peste râul Siret, dar și pentru finalizarea lucrărilor la terasamente și asfaltarea întregului drum expres.

CITEȘTE ȘI: Ultima oră! Umbrărescu construiește autostrada peste munți! Vestea momentului!

De asemenea, au fost mmobilizați pe șantier 150 de muncitori și 210 utilaje, care lucrează în ritm alert, astfel încât viiotrul drum de mare viteză să fie finalizat în termenul contractual asumat.

Un nou drum expres va fi dat în folosință!  » Citește tot articolul pe: https://ziarobiectiv.ro/un-nou-drum-expres-va-fi-dat-in-folosinta-vestea-momentului-pentru-soferi/