Tragedie cum rar s-a văzut! Un bărbat din Pitești și-a găsit sfârșitul departe de casă

tragedie-cum-rar-s-a-vazut!-un-barbat-din-pitesti-si-a-gasit-sfarsitul-departe-de-casa

Doliu Andrei Stoicescu

Tragedie cum rar s-a văzut! Un bărbat din Pitești și-a găsit sfârșitul departe de casă.

Finala Ligii Națiunilor a fost marcată de un moment dramatic: un român originar din Pitești, stabilit în Bavaria, a murit după ce a căzut din tribunele stadionului Allianz Arena.

Mai exact, este vorba despre Andrei Stoicescu, tragedia petrecându-se în timpul meciului Portugalia – Spania.

A căzut de la opt metri, în fața presei și a prietenilor

Bărbatul avea 34 de ani și locuia de mai mulți ani în Germania. Potrivit presei germane, acesta a căzut de pe al doilea inel al stadionului direct în zona tribunei presei, în prima repriză de prelungiri.

A fost resuscitat timp de peste o oră, însă eforturile medicilor au fost în zadar. Decesul a fost confirmat oficial după miezul nopții.

 » Citește tot articolul pe: https://ziarulargesul.ro/stiri-pitesti-andrei-stoicescu-mort-allianz-arena/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=stiri-pitesti-andrei-stoicescu-mort-allianz-arena