Tragedie! Bărbat mort pe loc și altul grav rănit! Dubă spulberată de tren!

tragedie!-barbat-mort-pe-loc-si-altul-grav-ranit!-duba-spulberata-de-tren!

Traficul feroviar este suspendat miercuri dimineață pe ruta Dej – Gherla, ca urmare a unui accident petrecut lângă localitatea Mintiu Gherlii. Potrivit CFR SA, două trenuri sunt afectate.

Citește și: S-a aflat! Când vom circula de la Craiova pe litoral numai pe autostradă! Vestea așteptată de toți șoferii!

Compania a precizat că circulația pe ambele fire este temporar întreruptă între Gherla și Dej Călători, în urma unui accident la o trecere la nivel cu calea ferată semnalizată cu indicator rutier, la km 36+050. O locomotivă izolată a lovit un autoturism aflat pe firul I, în gabaritul căii ferate.

Accidentul s-a soldat cu decesul unei persoane aflate în autoturism, iar o alta a fost rănită.

Până la reluarea circulației, trenul R 4302 este oprit temporar pe linie curentă,

 » Citește tot articolul pe: https://ziarobiectiv.ro/tragedie-barbat-mort-pe-loc-si-altul-grav-ranit-duba-spulberata-de-tren/