Având în vedere temperaturile extrem de ridicate din ultima perioadă care au generat utilizarea apei potabile în mod excesiv şi necorespunzător, precum şi nenumăratele sesizări primite de la abonaţii care locuiesc în zonele înalte ale municipiului, unde dimineaţa şi seara nu ajunge apa, deşi instalaţiile societăţii funcţionează la capacitate maximă, SC AQUATERM AG’ 98 SA va lua următoarele măsuri astfel încât toţi utilizatorii sistemului de alimentare cu apă să beneficieze de acest serviciu, strict pentru necesităţile igienico-sanitare:
– Debranşarea de îndată de la reţeaua publică de apă potabilă a utilizatorilor care înregistrează debite mai mari de 45 de zile de la emiterea facturilor. Rebranşarea se va face pe cheltuiala utilizatorului.
– Debranşarea de îndată de la reţeaua publică de apă potabilă, pentru o perioadă de 5 zile, a utilizatorilor depistaţi că folosesc apa potabilă pentru alte scopuri decât cele igienico-sanitare,
» Citește tot articolul pe: https://politikia.ro/administratie/anunt-de-informare-sc-aquaterm-ag-98-sa-4/